ویژگی های روشویی های معمولی

قیمت مناسب

روشویی معمولی سنگی به سه بخش اصلی تک پایه، دو پایه و طرح ال(L) تقسیم میشوند. این مدل ها ارزانترین مدل ها در میان مدل های روشویی کامل سنگی هستند که شامل پایه سنگی، صفحه سنگی، کاسه و قاب آینه می باشند. در واقع اگر بخواهیم به ترتیب از روشویی های ارزان تر دسته بندی کنیم، روشویی های تک پایه عنوان ارزان ترین نوع روشویی کامل سنگی را از آن خود می کنند و روشویی طرح ال و دو پایه به ترتیب در رده های بعدی قرار می گیرند. البته متاسفانه برخی از افراد سودجو روشویی های دوپایه را با قیمتی بالاتر از قیمت معمول و با نام روشویی سلطنتی به فروش می رسانند.

قاب آینه

قاب آینه مدلهای تک پایه و طرح ال یک عدد قاب آینه چهارگوش مستطیل شکل می باشد که مدل ابزار این قاب آینه وابسته به طرح ابزار روشویی وصفحه زیر کاسه می باشد. اما قاب آینه مدل های دو پایه به صورت یک قاب مستطیل شکل است که از دو طرف و قسمت بالایی دارای مقداری پیشانی سنگی است که در قسمت سقف دو عدد سوراخ برای نصب چراغ هالوژن وجود دارد.

گوی سنگی( توپ سنگی)

در میان پایه مدل های تک پایه یک گوی یا توپ سنگی که تنها جنبه تزیینی دارد استفاده میشود که بر زیبایی این مدل می افزاید. همچنین ممکن است بنا بر سفارشات از یک سازه سنگی به شکل لوزی به جای این گوی استفاده شود و گاهی هم میان آن را خالی می گذارند که البته برای قرار دادن وسایل حمام و دستشویی از آن استفاده میشود. این گوی ها در پایه مدل های طرح ال هم دیده می شود.

ابزار و تزیینات

مدل های تک پایه معمولا یا به صورت کاملا ساده هستند و یا گاهی دارای ابزار ساده ای در نواحی لبه صفحه و جلوی روشویی هستند. مدل های طرح ال هم معمولا دارای ابزار ساده ای تحت عنوان ابزار مدادی در قسمت جلوی روشویی و زیر صفحه هستند. مدل های دو پایه هم به طور معمول دارای دو نوع ابزار مدادی و ابزار گلبرگی در قسمت پیشانی هستند.

نوع کاسه

در مدل های تک پایه و طرح ال کاسه روشویی به صورت روکار و در مدل های لاستیکی، لبه گلدانی و جام به کار می رود در حالی که در مدل های دوپایه کاسه به صورت توکار نصب می شود.

نوع سنگ

برای تولید مدل های تک پایه، طرح ال و دو پایه معمولا از سنگهای مرمریت سیمکان، هرسین، پرشین سیلک، پرطاووسی، دهبید کرم، دهبید مشکی و مرمریت مشکی نجف آباد استفاده می شود. گاهی هم برای تولید مدل طرح ال از دو نوع سنگ با رنگ های مخالف ( مثلا دهبید کرم و مرمریت مشکی نجف آباد) استفاده می شود که به زیبایی کار اضافه می کند. تولیدکنندگان و همچنین مشتریان چندان اقبالی به تولید این مدل ها از سنگ های مرمر و لوکس نشان نمی دهند که می تواند به دلیل قیمت پایین این مدل ها باشد.

ابزار و تزیینات سنگ برادران اسدی

مجموعه تزیینات سنگ برادران اسدی توانایی تولید سفارشات روشویی سنگی شما با بالاترین کیفیت را دارد.