شومینه

شومینه ساختاری است درون دیوار که به عنوان سیستم گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در سال های اخیر استفاده تزییناتی از این سازه ها مورد اقبال مردم بوده است. در گذشته نیز از شومینه به عنوان ساختاری جهت پخت و پز استفاده می شده است.

شومینه سنگی

در سال های اخیر استفاده از شومینه های سنگی جهت افزایش زیبایی ظاهری ساختمان ها مورد اقبال مردم قرار گرفته است. این شومینه های سنگی ممکن است از انواع سنگ های تراورتن، مرمریت و یا مرمر ساخته شوند. معمولا شومینه های لوکس را به دلیل ابزارهای پیچیده آن از سنگ های تراورتن تولید میکنند. در واقع اگر این شومینه های لوکس از سنگ های مرمر و یا مرمریت تولید گردند باعث افزایش قیمت شدید این سازه ها می گردند. از میان سنگ های مختلف معمولا سنگ های دارای رنگ روشن برای تولید این سازه ها مورد استفاده قرار می گیرند. شومینه های سنگی معمولی عمدتا از سنگ مرمریت هرسین تولید می گردند.

شومینه سلطنتی

شومینه های سلطنتی و لوکس دارای حجم زیادی می باشند. به این معنا که دارای ارتفاع، طول و عرض بیشتری نسبت به مدل های معمولی هستند. ابزار سنگی این مدل ها بسیار پیچیده می باشد و به همین دلیل زمان زیادی صرف تولید آن ها می شود. شومینه های سلطنتی ممکن است دارای تعداد دو و یا چهار ستون در قسمت های کنار باشد. همچنین در برخی مدل ها از مجسمه در مقابل پایه های آن ها استفاده می گردد. شومینه های سلطنتی و لوکس عمدتا از سنگ تراورتن تولید می گردند. برخی از این مدل ها از سنگ های سفید گران قیمت مانند مرمر سفید هرات تولید می شوند.

قیمت

قیمت این سازه های سنگی از حدود دو میلیون تومان تا یکصد میلیون تومان می باشد. عوامل تعیین قیمت این سازه ها شامل نوع سنگ مورد استفاده، مدل، ابزار و همچنین ابعاد آن ها می باشد.

ابزار و تزیینات سنگ برادران اسدی

مجموعه تزیینات سنگ برادران اسدی توانایی تولید سفارشات شومینه سنگی شما با بالاترین کیفیت را دارد.