ویژگی های نرده سنگی یا صراحی

نرده سنگی یا صراحی چیست؟

نرده سنگی که به آن صُراحی( صوراحی) نیز گفته می شود یک سازه سنگی است که به صورت گروهی کنار هم قرار گرفته و یک درپوش از همان جنس روی این نرده ها قرار می گیرد و علاوه بر زیبایی که به ساختمان می بخشد از سقوط از ارتفاع جلوگیری می نماید.

نوع سنگ

برای تولید نرده های سنگی معمولا از سنگ لایمستون و انواع سنگهای تراورتن، مرمریت و مرمر استفاده می شود. پرطرفدارترین سنگ جهت تولید صراحی، سنگ لایمستون که سنگی یکدست سفید است، می باشد. در رده بعدی پرطرفدارترین صراحی ها،صراحی های تولید شده از سنگ تراورتن می باشد.

قیمت

در میان صُراحی های موجود در بازار صراحی های تولید شده از سنگ لایمستون ارزان ترین نوع این سازه ها هستند. صراحی های تراورتن، مرمریت و مرمر به ترتیب در رده های بعدی قرار می گیرند. در میان انواع مختلف تراورتن که جهت تولید نرده سنگی مورد استفاده قرار می گیرد برخی طرفداران بیشتری دارند که جزء گران ترین و لوکس ترین صراحی های تراورتن هستند. این سنگ های تراورتن عبارتند از: تراورتن کرم عباس آباد، تراورتن سفید آتشکوه، تراورتن کرم دره بخاری و تراورتن کرم روشن حاجی آباد. صراحی های مرمریت و مرمر علی رغم ظاهر لوکس و براقی که دارند به دلیل قیمت بالای تولید، چندان مورد اقبال تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نیستند.

فرم و طراحی

صُراحی ها به دو مدل اصلی چهار گوش و گرد تقسیم می شوند. ابزار به کار رفته بر روی این دو فرم اصلی، مدل های متنوعی از صُراحی ها را ایجاد می کنند که البته فرم های اصلی و رایج صُراحی ها بیشتر از تعداد انگشتان یک دست نمی باشد. گاهی روی صُراحی ها ابزار گلبرگی هم به کار می رود که باعث افزایش قیمت این مدل ها می شود.

ابعاد صراحی

صراحی ها در ابعاد مختلف تولید می گردند ولی اندازه استاندارد آن 70*12 است بدین معنا که ارتفاع هر عدد صراحی 70 سانتی متر و قطر آن 12 سانتی متر است. اندازه های رایج دیگری هم در بازار صراحی وجود دارد که عبارتند از 70*11 و 70*15. البته این بدین معنا نیست که قابلیت تولید در ابعاد دیگر امکان پذیر نیست، در واقع صراحی ها در ارتفاع 30 تا 150 سانتی متر هم قابل تولید هستند. در صورتی که ابعاد صراحی ها بیش از ابعاد استاندارد باشد قیمت آن بالاتر می رود.

نصب صراحی

ابزار و لوازم نصب صراحی ها عبارتند از: چسب سنگ با کیفیت، میله گرد مناسب با طول و قطر مناسب، صفحه فرز، دستگاه فرز، دستگاه دریل به همراه مته مناسب. البته از همه مهمتر استخدام یک نصاب صراحی حرفه ای است که بتواند از این ابزار و لوازم به درستی استفاده نماید.

ابزار و تزیینات سنگ برادران اسدی

مجموعه تزیینات سنگ برادران اسدی توانایی تولید سفارشات نرده سنگی شما با بالاترین کیفیت را دارد.