ویژگی ها

کاربرد

مجسمه های سنگی از زمان های بسیار دور به عنوان یک سازه زینتی برای افزایش جذابیت اماکن و بناها مورد استقبال انسان ها قرار گرفته است. مجسمه ها معمولا با ظاهر انسان، حیوانات و همچنین فرشته ها ساخته می شوند. از میان انواع این سازه ها، مجسمه کودک، مجسمه زن، مجسمه فرشته و همچنین مجسمه شیر و مجسمه پرنده طرفداران بیشتری دارد. همچنین مجسمه سنگی هخامنشی که به اشکال گوناگون تولید می گردد، در میان مردم ایران دارای مقبولیت بسیار زیادی می باشد. در گذشته بیشتر از مجسمه ها در اماکن عمومی شهر ها و همچنین برای زینت بخشیدن به قصر های مجلل پادشاهان سرزمین های مختلف استفاده می شده است. در حال حاضر از این سازه های سنگی در نمای ساختمان ها، آبنما ها، پارک ها، ویلا ها، جلوی درب های ورودی ساختمان های لوکس و دیگر اماکن عمومی استفاده می شود. معمولا مسجمه شیر در قسمت درب ورودی اماکن، مجسمه کودک در ساخت آبنما و مجسمه فرشته و مجسمه پرنده برای استفاده در فضا های داخلی و همچنین ساخت آبنما مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع سنگ

مجسمه های سنگی معمولا از دو نوع اصلی سنگ تراورتن و مرمر تولید می شوند. برای استفاده در فضا های بیرونی بهتر است که از سنگ های تراورتن جهت تولید این سازه ها استفاده نماییم. تراورتن در مقابل تغییرات آب و هوا و قرار گرفتن در شرایط دشوار جوَی ماندگاری بالاتری نسبت به مرمر دارد. مجسمه های مرمر هم برای استفاده در فضا های داخلی مناسب هستند. البته این بدین معنا نیست که نمی توانیم از مجسمه های تراورتن برای فضا های داخلی استفاده کنیم. از میان سنگ های مختلف که برای پیکر تراشی مورد استفاده قرار می گیرد سنگ تراورتن سفید آتشکوه، تراورتن کرم عباس آباد، حاجی آباد و دره بخاری به دلیل کیفیت بالایشان بیشتر مورد اقبال قرار می گیرند.

قیمت

از عوامل تعیین کننده قیمت مجسمه های سنگی نوع و پیچیدگی ابزار، ابعاد، نوع و کیفیت سنگ مورد استفاده می باشد. همچنین مجسمه های مرمر نسبت به مجسمه های تراورتن قیمت بالاتری دارند.

ابزار و تزیینات سنگ برادران اسدی

مجموعه تزیینات سنگ برادران اسدی توانایی تولید سفارشات مجسمه سنگی شما با بالاترین کیفیت را دارد.