نیمکت سنگی و میز سنگی

ویژگی ها

انواع

نیمکت و میز سنگی با انواع مختلف و برای کاربردهای گوناگون تولید می گردند. نیمکت ها عمدتا جهت استفاده در فضا های بیرونی باز، مانند پارک ها، محوطه اماکن عمومی دیگر، محوطه ویلا ها و مجتمع های تجاری و مسکونی، و همچنین موزه ها، دانشگاه ها و … می باشند. میز ها نیز ممکن است در همین اماکن به صورت ست در کنار نیمکت ها قرار بگیرند. همچنین برخی مدل های دیگر میز سنگی به عنوان میز جلو مبلی، میز کنفرانس و … استفاده می شوند.

نوع سنگ

نیمکت ها و میز هایی که در اماکن عمومی استفاده می گردند عمدتا از سنگ های مختلف تراورتن و در رنگ های گوناگون تولید می شوند. گاهی ممکن است این سازه ها از سنگ های مرمریت یا مرمر نیز تولید شوند ولی به دلیل قیمت بالاتر چندان مورد اقبال قرار نمی گیرند. علاوه بر این سنگ ها مرمریت و مرمر چندان برای استفاده در فضاهای باز مناسب نیستند.

قیمت

نیمکت ها و میز های سنگی که از سنگ های تراورتن تولید می گردند، به دلیل خواص ظاهری سنگ تراورتن مورد استفاده مانند رنگ، درجه، مقبولیت و … و همچنین ابعاد، طرح و ابزار آن دارای قیمت های متفاوت باشد. برخی نیمکت ها که دارای ابزارهای پیچیده هستند قطعا دارای قیمت های بسیار بالاتری نسبت به مدل های ساده تر می باشند. همچنین هرچه استفاده سنگ هر مدل بیشتر باشد قیمت آن بالاتر می رود.

شکل و فُرم

نیمکت های سنگی در اشکال مختلف صاف( مستطیل) و نیم دایره تولید می شوند. همچنین ممکن است دارای طول 1 تا 3 متر نیز باشد. میز های سنگی هم یا به شکل گرد و یا به شکل چهارگوش مربعی یا مستطیلی باشند. در رابطه با ست های میز و نیمکت سنگی اگر میز گرد باشد، تعداد نیمکت ها به صورت چهار عدد به شکل مستطیل یا سه عدد نیم دایره خواهد بود.

ابزار و تزیینات سنگ برادران اسدی

مجموعه تزیینات سنگ برادران اسدی توانایی تولید سفارشات میز و نیمکت سنگی شما با بالاترین کیفیت را دارد.