ویژگی های گلدان سنگی

نوع سنگ

گلدان های سنگی معمولا از سنگ های تراورتن و مرمر یا مرمریت تولید می شوند. گلدان های مرمر معمولا تنها جنبه تزییناتی داشته و در داخل ساختمان استفاده می شوند و گیاهی در آن ها کاشته نمی شود. در حالی که گلدان های تراورتن که برای فضاهای آزاد هم مناسب تر از مدل های مرمر هستند علاوه بر جنبه تزییناتی، برای کاشت گل و گیاه هم مورد استفاده قرار می گیرد. البته این بدین معنا نیست که از مدل های تراورتن نمی توان تنها به عنوان تزیینات استفاده کرد. همچنین امکان کاشت گیاه در گلدان های مرمر نیز وجود دارد. رنگ های رایج گلدان های سنگی سفید، کرم و شکلاتی است ولی امکان تولید این گلدان ها از رنگ های دیگر هم وجود دارد. به عنوان مثال این گلدان ها معمولا از سنگ های تراورتن کرم عباس آباد، تراورتن کرم دره بخاری، تراورتن سیلور، تراورتن کرم حاجی آباد، تراورتن سفید آتشکوه، تراورتن کرم محلات، مرمریت کرم هرسین، مرمریت کرم سیمکان، مرمریت کرم نمین، مرمریت مشکی نجف آباد، مرمریت مشکی لاشتر، مرمریت طوسی پرشین سیلک، مرمریت دیپلمات، سنگ چینی الیگودرز، مرمر پرتقالی، مرمر سبز، مرمر عسلی، مرمر سفید و مرمر آبی و … تولید می شوند.

کاربرد گلدان سنگی

گلدان های سنگی علاوه بر کاربردی که در ایجاد فضای سبز در مکان هایی که امکان ساخت باغچه و باغ میسر نباشد( مانند فضاهای داخلی ساختمان ها) جنبه تزییناتی هم دارد و استفاده از این سازه های سنگی در دکوراسیون فضاها بر زیبایی این مکان ها می افزاید.

ابزار و طراحی

گلدان های سنگی در مدل های چند ضلعی و گرد و به صورت پایه دار و بدون پایه در اندازه های مختلف تولید می گردند که ابزار و طراحی گوناگونی دارند. برخی گلدان ها دارای ابزار گلبرگی هستند که این خود باعث افزایش قیمت این مدل ها می گردد. در واقع افزایش پیچیدگی طرح ابزار تاثیر مستقیم روی قیمت کار ها می گذارد.

ابزار و تزیینات سنگ برادران اسدی

مجموعه تزیینات سنگ برادران اسدی توانایی تولید سفارشات گلدان سنگی شما با بالاترین کیفیت را دارد.